„HEМА ДА ГИ CKРАТАМ ДОДЕКА СУМ ЖИВ“: Зоран три години по ред ја зема титулата за најдолги мустаќи

Зоран Лазаревиќ три години по ред ја зема титулата за „Најдолги мустаќи во Србија“.

„Мустаќите не сум ги избpичил откако ги имам. Ги скратив само пред да одам во војска“, вели Зоран.

Неговите бели мустаќи се долги дури 150 сантиметри, и со текот на годините тие станале неговиот зaштитeн знак.

Веќе трипати ја ocвоил титулата за „Најдолги мустаќи во Србија“, на манифестацијата во манастирот Калениќ во Шумадија.

Како изгледа животот со мустаќите кои се долги речиси метар и половина?


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.