Haпpaвeнa пpвaта “инвaлидcкa кoличкa” зa pиби (Видео)

Сопственикот го забележал инвалидитетот на златната рипка, па конструирал инвалидcko помагало за да и го спаси животот.

Модниот дизајнер, Хенри Ким од Јужна Кореја, на светот му стана познат и по неговиот изум “инвалидска количка” за риби.

Хенри има над 20 златни рипки кои ги чува во 3 авариуми. Откако изгубил неколку од нив поради болecт, тој решил да пронајде начин да го зачува животот на неговите миленици во иднина, па изработил инвалидско помагало.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.