Eпохално: Дрвја што растат во бетон се појавија во центарот на Прилеп? (Фото)

Епохално дело…

Дрвја засадени во бетон на новата пешачка патека на булеварот “Гоце Делчев” во Прилеп.

Како ли само им успеа нешто вакво?




Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.