Eмоција и сеќавање: Составите на Победа од 1990-1999 година (ФОТО)

Порталот “Оldprilep.com” oбјави фотографии од составите на прилепска Победа во периодот од 1990-1999 година.

Ова се фотографии кои кај многумина ќе предизвикаат емоција и враќање на сеќавањата.

ФК „Победа“, 1991: Томе Георгиев, Жарко Адамчески, Александар Јошески, Денис Трајкоски, Јован Иванов, Тоде Тодороски, Зоран Мицевски, Ѓоко Илиевски, Благојче Ѓорѓиоски, Јанко Николоски, Благоја Милески, Гордан Наумоски, Благоја Смоквоски, Дарко Крстески, Божо Милошоски, Милан Петрески, Тони Наумоски, Гоце Маркоски, Петар Митрев, Благоја Филипоски, Марјан Стојкоски;

ФК „Победа“, 1994: Митко Илиев, Тони Наумоски, Папе Филипоски, Љубе Милески, Зоран Мицески, М. Стојаноски, Б. Милошески, Гоце Маркоски, Јово Иванов, Сиљаноски, Дарко Крстески;

Oстанатите фотографии погледнете ги ТУКА
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.