Cooбpaќајна неcpeќа кај прилепското вештачко езеро: Со “Голф” изгубил контрола и се пpeвртел

На 21.05.2019 година во 22.21 часот на земјениот пат Прилеп -Вештачко езеро, на место викано „Маркова Чешма“, патничко возило „Фолксваген Голф“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Г.П.(19) од Прилеп, изгубило контрола, излетало од патот и се превртело.

Притоа, со тешки телecни повpeди се здобил сопатникот Ф.Р. и со возило на Итна медицинска помош бил однесен во болницата во Прилеп, каде му била укажана лекарска помош – информираат во полицискиот билтен на МВР.

Увид извршила екипа од Полициската станица Прилеп.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.