Cooбраќајна нecpeќа на Плетвар: Boзило ce пpeвpтело на кpoв (ФОТО)

Утрово се случи тешка сообраќајна несреќа на превојот Плетвар кај каменоломот. Според сликата што беше објавена на социјалните мрежи, возило стои превртено на кров – oбјави порталот “Инфокомпас”.

Полицијата врши увид и засега не се знае дали има жртви или повредени и како дошло до несреќата. Се апелира да се вози внимателно.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.