Cecтрите oxpиѓанки кои живeaт во САД обjaвиja нова xимна и видeocпот за македонските фудбалски xepoи (Видео)

Невена, Наум и Калина Нешкоски, нашинци кои живеат во САД, создадоа уште една химна за поддршка на македонската фудбалска репрезентација, која веќе е во Букурешт и ќе настапува на Европското првенство.

После ВИС „Рисови“ и нивната официјална навивачка химна за Македонија на ЕУРО 2020 насловена: „Одиме на Европско првенство“, ДНК со дел од македонската естрада ја снимија „Македонија на Европско“, а сега еве ја и третата навивачка песна за неполн месец.

„Але але Македонија“ е дело на триото Нешкоски, кое за песната сними и видеоспот.

Музика и продукција се на Невена Нешкоска, стиховите ги напишале Невена Нешкоска, Наум Нешкоски и Калина Нешкоска, додека миксот и мастерингот ги изработила Ребека Марти.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.