Cтaтуc на денот: Caмo Kaтица мoже да ја paзpeши Jaнева

Новинароит Бранко Героски го коментира денешниот неуспешен обид, Собранието да одлучува за разрешување на шефицата на СЈО, Катица Јанева.

„Само Катица Јанева од Шутка може да издаде наредба Собранието да ја разреши Катица Јанева“, напиша Героски на Фејсбук.

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска предложи на дневен ред на собраниска седница да биде поставено прашањето за разрешување на Јанева, за што Комисијата за избори и именувања достави мислење, но парламентарното мнозинство го отфрли предлогот.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.