Cвети Hиколе го ocвежиja co диpeктop од ДУИ, вие cкeниpajте фиcкaлни

Фејсбук статус на ОК ВМРО-ДПМНЕ Свети Николе

“Од податоците запишани во Централниот регистер јавно објавени на 24.09.2020 година се гледа дека Водостопанство Свети Николе има нов Раководител на местото на пензионираниот. Нека му е со среќа на новиот Раководител. Од вчера во Светиниколско започна спроведувањето на вработувања по раковен клуч. Во општина со 0% Албанци се вработува ни помалку ни повеќе Директор/раководител. ОО на СДС од Свети Николе дали падна на тоа дереџе да немаат свој кадар да раководи со оваа установа од круцијално значење за земјоделците?!? Нека ни е наздравје….дојде ЖИВОТОТ!”, напишаа од ОК ВМРО-ДПМНЕ Свети Николе.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.