“Be Active Day 2023”: Во сабота заеднички тренинг на паркингот во хотел Кристал Палас

“Be Active” или “Биди Активен” e настан кој се одлужува во голем број европски држави и претставува продолжение на проектот и кампањата на Националниот ден на фитнес во Европа. Овој настан во суштина се поврзува со истата премиса: да се промовира забавата и важноста на физичката активност, менталната и социјалната благосостојба на луѓето. Кампањата се стреми да ја подигне свеста за потребата од физичка активност за секого, со посебен фокус на развивање на понудата за физички активности меѓу луѓето.

Секако, овој настан ќе биде одбележан и во Прилеп – на паркингот во хотелот Кристал Палас, односно пред фитнес центарот “Elite Gym”. Влезот е слободен!
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.