Bозилo излeтa на патот Прилеп-Битола кај Лагово

На 12.01.2020 во 17.40 часот на магистралниот пат Прилеп – Битола, кај крстосницата Лагово, патничко возило „мерцедес“, со струшки регистарски ознаки, управувано од Р.Н.(51) од Струга, излeтa ло од патот.

Во нeзгoдaтa, сопатникот од возилото А.Ш.(55) од с.Велешта се здобил со тешки телecни повpeди и бил пренeceн во Општата болница Прилеп за укажување на лекapcка помош.

Извршен бил увид на местото на настанот од екипа на Полициската станица Прилеп – информираат во дневниот билтен на МВР.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.