A кој рече дека селски тапан е само машки инструмент? Оваа убава Македонка ќе ви покаже дека не е баш така (ВИДЕО)

Естрадниот пејач Благојче Стојановски – Туше, на својот јутјуб канал објави видео од убава македонска свадба, на која на селски тапан тропа уште поубава Македонка.

И после кажете дека тропањето на селски тапан е само машка работа… Ем тапан грми, ем шеснаесеткрако македонско сонце во позадина.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.