Aплицирајте! Тутунски Комбинат бара над 200 работници, на определено и неопределено работно време

На веб страната на Агенцијата за вработување објавени се два огласи за вработување на работници во АД Тутунски Комбинат Прилеп.

На првиот оглас се бараат 170 oшти работници на определено работно време, а на вториот 40 на неопределено.

Основната плата за сите изнесува 12,610 денари.

Огласите се активни до 08.11.2019 година.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.