Aнтонио Милошоски ги збecна Грците: Го развиори сонцето од Кутлеш на планината Олимп (ФОТО)

Антонио Милошоски е топ тема во грчките медиуми откако го развеа македонското знаме со сонцето од Кутлеш на планината Олимп.

Тој не остана без коментар:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.