Aндреа не влезе во финалето на Евровизија – Треба ли да учествуваме од идната година?

Андреа Коевска вечерва настапи на евровизиската сцена во Торино.

Македонската претставничка ја испеа „Circles“ во рамките на втората полуфинална вечер.

За жал, настапот нема да го видиме уште еднаш на големата евровизиска сцена бидејќи Македонија повторно не се пласираше во финалето.

Погледнете кои 10 држави од вечерашното полуфинале влегуваат во финалето:

Во продолжение видео од настапот на Андреа:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.