Aко им растеше носот колку што лажеа, досега ќе направеа озонска дупка: Еве што ни велеа за личните документи пред некоја година (ВИДЕО)

Да се потсетиме што зборуваше тогашниот владин портпарол, Миле Бошњаковски, а сега шеф на кабинетот на Претседателот Пендаровски, за промената на личните документи после потпишувањето на Преспанскиот договор:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.