Aвстралиски-бразилската убавица Кристина Мендонка (ГАЛЕРИЈА)

Кристина Мендонка е бикини модел и една од автралиските ѕвезди на Инстаграм. Родена е на 26 јули 1997 година во Њјукасл во Австралија, а моментално живее во Сиднеј. Сепак, поради работата многу често престојува во Лос Анџелес.

Признала дека Инстраграм и помогнал да привлече повеќе понуди за работа и ја унапредил нејзината работа и кариера.

Кристина е висока 181 цм, нејзината мајка е Австралијанка, а нејзиниот татко Бразилец. Од двете различки култури, згодната русокоса го добила само најдоброто.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.