35.000 прилепчани веќе казниja некого, за час и половина ќе бидат уште повеќе?

Заклучно со 19 часот, 35,640 прилепчани го оствариле своето право на глас, или во проценти 55,61%.

Ова е висока излезеност со оглед на околностите под кои се гласа, односно жешкото време денеска и состојбата со кopoнавиpycoт.

Според прогнозите излезеноста во Прилеп до 21 часот ќе надмиме 60%.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.