209.653 денари плата, а МОЖАТ и повеќе?

Ноистелот на 4 ИЕ од ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на вчерашното гостување во емисијата “Само вистина” на Канал5 телевизија, откри шokантни информации.

“Директорот на Тутунскиот комбинат Прилеп зел плата од 209.653ден за месец Февруари! Апашлук и kpиминал. Додека луѓето не можат да добијат фер цена за откуп на тутунот, директорот назначен од владата зема плата колку што изнесува годишниот профит од макотрпна годишна работа на едно семејство за одгледување на тутун.
Овој Апашлук мора да престане!”, напиша на фејсбук Николоски.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.