15 години страст и другарство: Чкембарите од населбите Баир и Ушици на одличен начин го прославија својот јубилеј (Видео)

Навивачката група “Ултрас“ од населбите “Баир“ и “Ушици“ од Битола кои се дел од навивачката група “Чкембари“ одбележаа 15 години од формирањето, а тие се едни од најстарите подгрупи навивачи.

Двете групи навивачи прославија во дворот на ООУ “Тодор Ангелевски” во Битола, a направија и промотивно видео:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.