ВИДЕО-НАЈАВА – 15 години МЕЃУНАРОДЕН КАРНЕВАЛ ПРОЧКА

121212

Oваа година по 15ти пат, во градот под Марковите Кули ќе продефилираат илјадници маски. Градот се подготвува за карневалот ПРОЧКА 2016, на 12ти и 13ти март. Прилепчани знаат на најоригинален начин да ги исмејат општествените, политички и светски случувања преку своите маски. Организаторите од општина Прилеп како и секогаш ќе се погрижат сите гости да се чувствуваат пријатно и да поминат одлично време во Прилеп. Дојдете во Прилеп за Прочка и почувствувајте ја карневалската магија!
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.