13-годишниот Марко Ристески го фати cветиот кpcт во Прилеп (Фото)

За разлика од претходните години, кога празникот Богојавление Водици се одбележуваше во некој од базените во градот, годинава се одбележа во дворот на црквата Св. Благовештение, каде крстот беше фрлен во фонтаната.

Учесниците оваа година беа деца, а најсреќен помеѓу нив беше 13-годишниот Марко Ристески.

Марко рече дека многу сакал да учествува на оваа манифестација, а оваа година желбата му се исполнила.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.