Победа го згази Напредок од Крушеани

Попладнево на стадионот на Могилата, фудбалерите на Победа го одиграа првиот контролен натпревар во овие зимски подготовки. Третолигашот Напредок Крушеани беше совладан со 3-0, полувреме 2-0, со 2 гола на Ф. Спиркоски и еден на Карапеев.

Шефот на Стручниот штаб, Дарко Крстески, им даде шанса на сите фудбалери кои се во тренажен процес, со исклучок на повредениот Дебрешлиоски и новајлиите Најдов, Неделков и Симјаноски, кои подоцна се приклучија на подготовките.

Победа 1 полувреме: Котевски, Бошески, С.Спиркоски, Петкоски, Димитриески, Ангелески, Дунимаглоски, Каралиоски, Јошески, Ф.Спиркоски и Димоски.

Победа 2 полувреме: Столески, Д.Наумоски, Петроски, Белески, Дамевски, Стомнароски, Кисески-Илијоски, Поп-Антоски, Карапеев, Митрески и Алимоски.

Наредниот втор контролен меч црвено-белите ќе го имаат во среда на 27-ми јануари со Велазерими во Кичево.

Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.