Џудо клубот “Бушидо” со пет медали од Државното првенство

Џудо клубот “Бушидо” денес учествуваше на Државното првенство за кадети и ветерани во спортската сала при С.О.У.”Ристе Ристески Ричко” во Прилеп.

За “Бушидо” настапија шест натпреварувачи, а освоени беа пет медали:

-Ема Димитриоска- 2 место кадетки; Филип Попоски- 3 место кадети; Сара Атанасоска- 3 место кадетки; Теодора Ристеска- 3 место кадетки; Рубин Пеески- 2 место ветерани.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.