Џани “yкpaде” полициcко возило во Букypeшт (ФОТО)

Фотографиите и видеата кои излегуваат во медиумите и на социјалните мрежи, покажуваат дека во редовите на македонската фудбалска репрезентација владее одлична атмосфера, пред натпреварот против Австрија во недела.

Пред денешниот тренинг Езѓан Алиоски, кој важи за еден од најголемите шегаџии, влезе во полициско возило.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.