Ќе ве фасцинираат: Најуникатните дела на улични уметници ширум светот (Фото галерија)

Ова се некои од најубавите уметнички дела по улиците ширум светот:

1. Лас Палмитас, Мексико

2. Бали, Индонезија

3.Оз, Франција

4. Малта

5. Милано, Италија

6. Салерно, Италија

7. Лисабон, Португалија

8. Вестон супер Маре, Велика Британија

9. Хонг Конг, Кина

10. Барселона, Шпанија

11. Хрватска

12. Њујорк, САД

13. Париз, Франција

14. Барселона

15. Ставангер, Норвешка

16. Хорсенс, Данска

17. Хаваи


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.