Ќе ве изнасмее: Српскиот новинар со ново комично видео за “северна”

Го запознавме со видеото за Трајче од Северна кој во Америка бара цигapa, а сега ново видео се прошири на социјалните мрежи кое со сигурност ќе ве несмее.

Се работи за новинарот Александар Стојковиќ кој живее и работи во Њујорк, САД. Стојковиќ секојдневно објавува смешни видеа на неговиот Инстаграм профил ““Роџак из Америке”, каде го следат над 14.000 корисници.

Погледнете за што станува збор:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.