Њујорк Тајмс: Владата на Заев е колабирана

Еден од највлијателните американски медиуми во анализа за однесувањето на францускиот претседател Макрон за ЕУ пишува дека по недобивање на датумот за преговори македонската влада е падната (collapsed) – објави “Експрес.мк”.

“Во Македонија владата на премиерот Зоран Заев е сега колабирана (collapsed) процесот на проширувањето на ЕУ е загрозен”, пишува угледниот американски весник за состојбите во Македонија по последниот самит на ЕУ.

Извор: “еxpress.mk”


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.