„Љубов и вино“ – празнична манифестација во ЦК “Марко Цепенков” која вреди да ја посетите

По повод 14 февруари – празникот св. Трифун и Денот на вљубените во ЦК „Марко Цепенков“- Прилеп ќе се одржи манифестацијата „Љубов и вино“, на која со стихови за љубовта и виното ќе се претстават поети од нашиот град, членови на Клубот на литературни творци – Прилеп.

Со музички точки манифестацијата ќе ја зборгат ученици од музичкото училиште „Ордан Михајлоски- Оцка“.

Кога и каде:

среда / 14.02.2024 – 18.00 ч. – кино “Мис Стон”
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.