Јовчески: Завршуваме со проектот за асфалтирање на 60 улици

Ги правиме финалните подготовки од завршувањето на предвидената рехабилитација на околу 60 улици ширум нашата општина – напиша на ФБ градоначалникот на општина Прилеп, Борче Јовчески.

-Со цел да го подигнеме квалитетот на инфраструктурата во општина Прилеп, нашиот тим работеше неуморно и оваа инвестиција ќе допринесе значително за подобрување на безбедноста во сообраќајот, ублажување на проблемите со инфраструктурата и подигнување на квалитетот на живот на сите наши жители. Почитувани мои сограѓани, со Вашата поддршка и разбирање, продолжуваме со нови проекти во сите останати урбани и месни заедници во зависност од потребите и приоритетите и сигурен сум дека ќе го оствариме нашиот визионерски поглед за подобра и посигурна општина Прилеп – пишува во објавата Јовчески.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.