Ја праќаше цела екипа по “пуканки”: Mладиот Јапонец си поигруваше со одбраната на Реал како што сака (Видео)

Јапонецот Такефуса Кубо имаше можност да покаже што знае против својата екипа Реал Мадрид.

Кубо настапува како позајмен играч во Мајорка каде созрева за да стане првотимец во составот на “кралевите”.

На последниот натпревар помеѓу Мајорка и Реал, младиот Јапонец си поигруваше со одбраната како на шега.

Погледнете ги неговите најдобри моменти:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.