Ја прашаа Меркел зошто не носи маска: Нејзиниот одговор сите ги изненади

Германската канцеларка се пошегува со констатацијата на германскиот новинар кој и рече дека никогаш не е видена со маска на лицето.

“Ако ги почитувам правилата за држење растојание, нема потреба да носам маска. Но кога не ги почитувам, како кога одам во маркет, тогаш сигурно не сме налетале еден на друг, бидејќи ќе ме видевте дека носам маска”, изјави вчера Меркел на вчерашната конференција.

“Но нема да ви кажам каде одам во маркет”, се пошегува канцеларката.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.