Ѕид на срамот: Вака ли се паркира лимузина со флешери? (ФОТО)

Читател на нашиот портал испрати фотографии од едно од многуте непрописно паркирани возила во централното градско подрачје на Прилеп.

Возилото наликува на владините и е паркирано на пешачки премин каде не е дозволено да се паркира.

Целта на ваквите објави не е некого да се шиканира, туку да се апелира до сите возачи да ги почитуваат правилата и прописите, а со тоа да овозможат и полесно одвивање на сообраќајот како и движење на пешаците.

Во време кога бројот на автомобили е значително зголемен, а сообраќајниот хаос особено во центарот на градот им задава главоболки на сите, потребно е сите да апелираме и да го ублажиме проблемот.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.