Ѓopѓиocки: “Чecни cме, ќе бидете пoбoгaти, ја yништyвамe cиpoмаштиjaта?” (Видeo)

Прес конференција на кандидатот за пратеник и претседател на СДММ од Прилеп, Александар Ѓорѓиоски

“За двеипол години направивме пресврт на подобро. Покажавме дека со чесен и одговорен пристап, може да се направи многу за интересите на граѓаните. Направивме многу, но можеме уште повеќе и уште подобро.

Имаме понуда која носи нова македонска развојна економија, понуда која ги штити работниците и носи повисоки плати и нови работни места. Платите во сите сектори ќе продолжат да растат”, вели Ѓорѓиоски.

Прес конференцијата проследете ја во продолжение:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.