“Ѓогдере и Вишне се претвораат во депонија?” (ФОТО)

Каналот на Дабничка река која поминува низ најелитната населба во Прилеп е полно со најразличен отпад. Купишта пластични шишиња и друг отпад се вистинска грда слика која секојдневно ја гледаат жителите на населбите Вишне и Ѓогдере.

Погледнете:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.