Ѓаволcката дупка во близина на Прилеп (Фото)

Опасен мост цели две и пол години демнее на планинскиот превој Плетвар и никој не води грижа. Оградата е целосно уништена, а длабочината на бездната е повеќе од 30 метри.

Возачите нека бидат целосно претпазливи!

На социјалните мрежи овој мост граѓаните го нарекуваат “ѓаволска дупка”…
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.