Што се случува со луѓево? Четворица напаѓачи му влегле дома на прилепчанец и му зеле 300 денари

На 24.02 2024 во ОВР Прилеп, С.А. од Прилеп пријавил дека во неговиот дом во Прилеп влегле четири лица кои физички го нападнале и му одзеле околу 300 денари.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот – информираат од СВР Битола.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.