Шеќеринска на Твитер: Отворен е конкурсот за обука за воени пилоти

Mинистерката за одбарана Радмила Шекеринска на својот Твитер профил напиша дека е објавен конкурс за обука на воени пилоти и ги покани заинтересираните кандидати да аплицираат.

“Започнете го вашиот пат во една од највозбудливите професии! Отворен е конкурсот за обука за воени пилоти. Меѓу другите погодности, го зголемивме износот на месечниот надомест во време на обуката, и тоа од 4.000 на 25.000 денари”, напиша Шекеринска.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.