Чулев: Ќе има пасоши во март, без „северна“

Новите патни исправи, кои се очекуваат да пристигнат во март нема да го имаат новото име на државата – соопшти денеска министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев.

„Нема да бидат најверојатно веднаш со новото име заради тоа што не се утврдени техничките спецификации околу изгледот на новата патна исправа“, рече Чулев.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.