ЧОВЕКОТ КОЈ НЕМАЛ ГРАНИЦИ: Никола Тесла и теориите за вселената!

Teslathinker

Пред повеќе од 100 години, Никола Тесла ги откри технологиите кои ние до ден денес неможеме да ги разбереме. Во доцните 1800ти, Никола Тесла зборувал за анти гравитациски технологии, летечки чинии кои се напојуваат со специфични “Тесла намотки” и етер.

“Разработив динамична теорија за гравитацијата, во сите детали, се надевам дека ќе му ја предадам на светот за скоро време”

Голем дел од работите што ги гледаме околу нас денес: електрична енергија, радио, дронови, радари и голем број други пронајдоци, се резултат на “мозокот” на Тесла.

Никола Тесла е човек кој е отсутен од книгите по историја, но е одговорен за сите технологии во кои денес уживаме.

Но истражувањата на Тесла заминале зад стандардните технологии. Всушност, Тесла регистрирал фасцинантен патент во 1928  година.

Патентот со број 1.655.144, претставувал летечка машина кој чудно личела и на авион  и на хеликоптер.

Пред неговата смрт, Тесла открил дека ја нарекол “Вселенско летало” или анти-електромагнетно поле на погонски систем.

 
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.