Човекот кој го испрати Мајк Тajcoн во пензиja paботи како дрвoceчач (Видео)

Кевин Мекбрајд, ирскиот боксер кој пред 15 години го нокаутираше легендарниот Мајк Тајсон, денес живее во Бостон и работи како дрвосечач.

Ирецот во 2005 година во Вашингтон со технички нokaут во шеста рунда го испрати Челичниот Мајк во пензија.

Мекбрајд денес има обичен, мирен, семеен живот. Своето рутинско секојдневие го поминува со сопругата и двете деца во Бостон.

“Работам како дрвосечач. Сечам стебла, викам “пази дрвоо”, чистам снег и слично. Добро е. Мојата работа е да собирам работи од патот”, изјави за Дејли Меил поранешниот боксер.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.