Членка на ЕУ е од 2007 година: Бугарскиот “европски изглед” 17 години подоцна (ВИДЕО)

Бугарија е членка на Европската Унија од 2007 година, или цели 17 години. А дали во тие 17 години членство доби и европски излгед, проценете сами:

Видеото кое стана вирално на социјалните мрежи пишува дека е направено во април годинава.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.