Чибишев: “Гнасна лага од пратеничката Нола”

Поранешниот пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Андон Чибишев, на својот Фејсбук профил, напиша статус на кој се спротиставува на кажувањата на пратеничката Нола Исмаиловска-Старова, кои таа ги изнесе во емисијата “360 степени”.

-Гнасна лага! Јас бев пратеник од 2014 до 2016 година. Немаше никакви условивања, а најмалку за гласање за промена на името. Срамота, напиша Чибишев на Фејсбук.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.