Четиринаесеттото издание на Пивофест ќе се одржи од 14 до 17 јули

programa_2016

Сеуште нема официјални информации за конкретната програма за овогодинешното четиринаесетто издание на фестивалот на пивото и скарата во Прилеп, Пивофест 2016. Но, организаторите преку официјалната веб страна информираат дека годинешниот фестивал ќе се одржи од 14-ти до 17-ти јули.

Аца Лукас до сега го има најавено својот настап на фестивалот преку својата официјална фејсбук страна, кој би настапувал на претпоследната вечер.

 

 

 


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.