Честитка за европска Тризла од ЈКП Комуналец (Фото)

Од рубриката “Прилепски срам”… ако продолжат вака локалните власти, ќе снемаме меморија.

Не ретка слика од прилепските урбани населби, ако воопшто со ваков изглед можат да се наречат урбани.

Фотографиите ни ги испратија жители од Тризла, а вакви мини депонии има насекаде во градот.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.