Чекор поблиску до Прва лига: Победа води на полувремето, на градски повторно 5.000 публика

Со голот на Стомнароски во 43-та минута, Победа води на полувремето со 1:0 против Кит-Го од Пехчево. Ова е последен натпревар на домашен терен сезонава за црвено-белите, пред гостувањето кај Слога во последното коло.

Со триумф денеска Победа речиси сигурно ќе биде во Прва лига следната сезона, а во оваа мисија денеска на Градскиот стадион “Гоце Делчев” повторно ја бодрат околу 5.000 навивачи.

Беласица која минатиот викенд претрпе пораз од 3:0 во Прилеп, на полувреме води со 1:0 против Слога.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.