Чаршијата празна, пред банките врие народ: Прилеп денеска (Фото галерија)

Прилепската стара чаршија и денеска остана целосно празна, а последиците кон дуќанџиите, занаетчиите и угостителските објекти допрва ќе се согледуваат.

За разлика од чаршијата пак пред банките големи редици на луѓе.

Во Прилеп досега има 33 лица позитивни на коронавирусот, а над 130 лица се во домашна самоизолација.

Полицискиот час се почитува со мали прекршувања од поединци, за што досега МВР има поднесено неколку кривични пријави.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.