Црни облаци од чад над Прилеп (Видео)

Црни облаци чад се издигаа околу пладне над Прилеп

Облаците чад доаѓаа од подножјето на “Маркови Кули”, а упатени граѓани кои ни го испратија видеото велат дека се работи за несовесни поединци кои горат кабли и гуми за искористување на бакар.

Ова не е прв пат вакви облаци од чад да го загадуваат воздухот во Прилеп и засега никој ништо не презема за да го спречи проблемот.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.