Црната лимонада е чудотворен напиток: Го чисти црниот дроб, го намалува xoлестеролот, а ќе изгубите и килограми

Лимонадата е омилениот летен освежителен пијалок. Доколку и додадете активен јаглен таа се превора во лековита напивка за која организмот ќе ви каже “благодарам”. Баш поради активниот јаглен овој напиток има црна боја, додека вкусот останува непроменет.

Црната лимонада ќе го исчисти телото од тokcини и ќе го намали холестеролот. Помага при надуеност, гасови и аерофагија. Ја регулира работата на дигестивниот тракт, а на тој начин го забрзува метаболизмот, што доведува и до губење на килограми.

Подготовка: Сок од половина лимон или лимета, чаша минерална вода, половина лажица активен јаглен.

Во водата додајте го сокот од лимон и активниот јаглен во прав. Добро промешајте и напитокот е подготвен. Конзумирајте го САМО ЕДНАШ ВО НЕДЕЛАТА.

ВНИМАВАЈТЕ: Оваа лимонада може да го намали дејството на лековите. Затоа, доколку пиете некои лекови, треба да внимавате на двостраниот интервал, меѓу конзумирањето на лекот и пиењето на црната лимонада.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.