Цели 30 години не се потстрижувала, па денеска косата и’ е речиси два метра долга (Фото)

После скоро 30 години нешишање, Алени Кравченко има коса долга 1,8 метри поради која денес го носи надимакот украинската Матовилка, односно принцезата Рапунзел.

Кога имала само 5 години, русокосата Украинка престанала да се шиша, односно таа одлука ја донела нејзината мајка.

Погледнете како изгледа нејзината коса денес:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.